Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki
Gmina Recz -
Urząd Miejski w Reczu
  • Logo Biuletyn Informacji Publicznej
  • Logo Unii Europejskiej

29 sierpnia 2026 w całej Polsce ćwiczymy właściwe reagowanie. Rusza Krajowy Trening Reagowania Akademii OLiOC

  • 12 sierpnia 2026

Czy wiesz, co zrobić po usłyszeniu sygnału alarmowego? Gdzie sprawdzić wiarygodny komunikat? Jak przygotować plecak ewakuacyjny i gdzie szukać informacji o miejscach schronienia? Przyjdź na Krajowy Trening Reagowania i dowiedz się, jak właściwie reagować w sytuacjach zagrożenia.

W naszej gminie / naszym mieście zapraszamy do Punktu Akademii OLiOC

w Sali Narad – Urzędu Miejskiego w Reczu, ul. Ratuszowa 17,

która będzie czynny w godz. Od 10:00 do 16:00.

Na miejscu:

• poznasz znaczenie sygnałów alarmowych,

• nauczysz się zasady „Trzy kroki do bezpieczeństwa” – rozpoznaj sygnał, sprawdź komunikat, ustal właściwą reakcję,

• dowiesz się, z których źródeł informacji korzystać w sytuacji zagrożenia,

• zobaczysz, jak przygotować i dostosować do swoich potrzeb plecak ewakuacyjny,

• uzyskasz informacje o miejscach schronienia oraz zasadach postępowania w sytuacjach kryzysowych.

To praktyczna wiedza, która może pomóc Tobie i Twoim bliskim szybciej podjąć właściwe decyzje, gdy liczy się czas.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu publikujemy na bieżąco na profilach naszej gminy oraz na stronie Urzędu Wojewódzkiego.

Krajowy Trening Reagowania Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej, organizowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji we współpracy z samorządami oraz służbami, odbędzie się 29 sierpnia w Punktach Akademii OLiOC w całej Polsce.

Więcej o Programie Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej znajdziesz na stronie www.gov.pl/olioc oraz w mediach społecznościowych OLiOC:

Facebook: www.facebook.com/OLiOCMSWiA

Instagram: www.instagram.com/mswia_olioc_gov_pl/

X:  @MSWiA_OLiOC_GOV