• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
dataDziś jest: Środa 17 sierpnia 2022,
imieniny: Jacka i Mirona

« strona główna

data ŚWIĘTO PLONÓW - 3.09.2011r.

data 20-09-2011 • Aktualności

"Plon, niesiemy plon
w gospodarza dom!
Aby dobrze plonowało,
Po sto korcy z kopy dało !"

 

 

 

 

 

Tegoroczne Gminne Dożynki rozpoczęły się akcentem sportowym. O godzinie 11.00 na Stadionie Miejskim w Reczu odbyła się I Edycja Gminnego Turnieju „Rzutów Karnych” o Puchar Burmistrza Recza. Organizatorem w/w turnieju był MGOKiS w Reczu. W turnieju swoich sił mogła spróbować każda osoba z gminy Recz, która ukończyła 13 rok życia. Do udziału w zawodach zgłosiło się 28 uczestników z Recza i Sokolińca. Sędzią głównym, który odgwizdywał „11-nastki” był Marek Piotrowski a bramkarzami Jakub Żybko, Konrad Biernacki (obaj MKS Remor) i Jarosław Gawlak (Oldboy Recz). Swoją obecnością na w/w turnieju zaszczycili nas Burmistrz Recza pan Józef Romanowski i Dyrektor MGOKiS pan Adam Zarzecki, którzy wykonaniem rzutu karnego uroczyście rozpoczęli całe zawody. I miejsce i tym samym tytuł Mistrza Gminnego Rzutów Karnych w 2011 roku zdobył zawodnik MKS Remor Patryk Kapała. II i III miejsce zajęli juniorzy MKS Remor Michał Łuczak i Krzysztof Szymuk. I edycję w/w turnieju można uznać za udaną. Dopisała pogoda oraz frekwencja uczestników, którzy licznie stawili się na zbiórce. Burmistrz Recza p. Józef Romanowski serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom i organizatorom za przygotowanie i przeprowadzenie bardzo ciekawego turnieju. Zapraszamy za rok.

Główne obchody Gminnych Dożynek rozpoczęły się o godz. 15 odprawieniem Mszy Świętej Dziękczynnej za Rolników. Następnie odbył się przemarsz korowodu do parku miejskiego. Tam nastąpiła uroczystość przekazania przez Starostów Dożynek, p. Zofii Misiek i Radosława Tomicza, bochenka chleba dla Burmistrza Recza p. Józefa Romanowskiego. Po tej uroczystości komisja konkursowa oceniała jakość i pomysłowość wykonanych wieńców. Pierwsze miejsce zdobył wieniec z Sokolińca, drugie wieniec z Sicka wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich, trzecie wieniec z Rajska i czwarte wieniec z Nętkowa. Po rozstrzygnięciu konkursu rozpoczął się blok występów artystycznych a było na co popatrzeć i posłuchać. Wystąpiły zespoły z Recza i z innych gmin. Całą uroczystość zamknęła zabawa taneczna.

Składam serdeczne podziękowania dla wszystkich współorganizatorów a szczególnie Dyrektorowi MGOKiS p. Adamowi Zarzeckiemu za przygotowanie i przeprowadzenie Gminnych Dożynek. Dziękuję bardzo za przygotowanie wieńców dożynkowych, wszystkim służbom które czuwały w celu zapewnienia bezpieczeństwa publicznego i porządku. Dziękuję bardzo wszystkim artystom i zespołom, które wystąpiły na scenie i bawiły nas. Dziękuję wszystkim innym osobom za udzieloną pomoc, których nie wymieniłem.

 

Wyrażam głęboką wdzięczność wszystkim Państwu, którzy trudnią się pracą na roli. Składam gorące i serdeczne podziękowanie za Waszą pełną poświęcenia pracę. Życzę aby tegoroczne zbiory były dobrze i korzystnie zagospodarowane. Niech owoce ciężkiej pracy rolników, sadowników, pszczelarzy, hodowców pozwolą na godne i dobre życie całej społeczności Gminy Recz.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Józef Romanowski

Burmistrz Recza

Informacja dla niepełnosprawnych
BIP Ostrzeżenia eBOI elektroniczny samorząd Mapa gminy

data Kalendarz imprez

  Sierpień 2022 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Galeria fotografii nasz kanał TV Zamówienia, przetargi, zapytania ofertowe Narodowy Spis Powszechny Noc Poetów Ukraina
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia