• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
dataDziś jest: Środa 17 sierpnia 2022,
imieniny: Jacka i Mirona

« strona główna

data Laury Gospodarności 2011 - Gmina Recz wśród zwycięzców

data 07-06-2011 • Aktualności

     Gmina Recz uzyskała wyróżnienia w kategoriach ,"Rozwój kapitału społecznego" i ,"Harmonijny rozwój". Burmistrz Recza, p. Józef Romanowski, odebrał dwa wyróżnienia oraz nagrodę zwycięstwa w kategorii ,"Rozwój kapitału społecznego"- Laur Gospodarności.

     Miałem przyjemność i zaszczyt odebrać tak wysokie wyróżnienia i nagrodę, którą traktuję jako wynik naszej wspólnej pracy poświęconej dla rozwoju naszej Gminy. Pragnę podziękować pracownikom Urzędu Miejskiego, Radnym Rady Miejskiej, Dyrektorom i Kierownikom naszych jednostek organizacyjnych, Prezesowi ,"Komunalnika", Radom Sołeckim, Organizacjom Pozarządowym, Klubom Sportowym i innym osobom za włożoną pracę dzięki której w Warszawie nas nagrodzono.

Józef Romanowski

  Burmistrz Recza

 

     W sobotę, 4 czerwca 2011r., podczas uroczystej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie, miało miejsce rozstrzygnięcie 2 edycji konkursu "Laur Gospodarności". Konkurs przeznaczony był dla gmin wiejskich, miejsko-wiejskich, banków spółdzielczych współpracujących z samorządami oraz Lokalnych Grup Działania i organizacji pozarządowych działających na terenach wiejskich. Patronat honorowy nad konkursem i Galą objęli: Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek i Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Marek Sawicki. Gospodarzem uroczystości była Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej – organizator konkursu. Fundację wspierał partner Gali Wielkopolski Bank Spółdzielczy.

     Na Galę przybyło blisko 250 osób z całej Polski. Byli wśród nich przedstawiciele nominowanych w konkursie gmin, banków spółdzielczych, Lokalnych Grup Działania i organizacji pozarządowych. Zgromadzoną publiczność, przywitała Grupa MoCarta, która jak przystało na uroczystość nagradzającą najbardziej gospodarnych zagrała m.in. bardzo  "gospodarnie"  - utwór na 2 instrumentach w 4 osoby.

     Po krótkim muzyczno-satyrycznym wstępie oficjalnie powitali gości Pani Danuta Holecka – znana osobowość telewizyjna, dziennikarka i prowadząca serwisy informacyjne w TVP Info i Pan Marek Zagórski Prezes Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.

     Po powitaniu przybyłych gości, podziękowaniach dla partnerów i patronów złożył Prezes EFRWP. Następnie zaprosił na scenę Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Pana Dariusza Młotkiewicza, który odczytał list od Prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego.

www.laurgospodarnosci.pl

GALERIA ZDJĘĆ

Informacja dla niepełnosprawnych
BIP Ostrzeżenia eBOI elektroniczny samorząd Mapa gminy

data Kalendarz imprez

  Sierpień 2022 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Galeria fotografii nasz kanał TV Zamówienia, przetargi, zapytania ofertowe Narodowy Spis Powszechny Noc Poetów Ukraina
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia