• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
dataDziś jest: Poniedziałek 27 maja 2019,
imieniny: Jana i Juliusza

« strona główna

data PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

data 26-11-2018 • Aktualności

W dniu 23 listopada br. w hali sportowo-widowiskowej w Reczu odbyła się uroczystość zaprzysiężenia uczniów, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli naukę w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego.

Uroczystość rozpoczęła się od odczytania „Wizji szkoły” przez Aleksandrę Tomicz – Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej. Następnie odbył się przygotowany przez uczniów - pod kierunkiem ich wychowawczyń: p. Dagmary Mikuły, p. Bernadety Śliwińskiej i p. Małgorzaty Piwowar – program artystyczny. Na tle wspaniałej, przygotowanej przez rodziców, scenografii uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i swoją wiedzę na temat szkoły, zaśpiewali piosenki oraz wspólnie zatańczyli poloneza.

Po części artystycznej poczet sztandarowy wprowadził sztandar Szkoły Podstawowej, przy którym uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie oraz zostali przez dyrektora szkoły p. Maciej Gryczewskiego pasowani na ucznia symboliczną szablą patrona szkoły – była to najważniejsza część uroczystości. Od tego momentu pierwszoklasiści z dumą mogą mówić, że są uczniami Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego.

Następnie życzenia dla uczniów oraz rodziców złożyli: dyrektor szkoły – p. Maciej Gryczewski, Burmistrz Recza – p. Wiesław Łoński oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Violetta Konstantynowicz. Przedstawiciele rodziców symboliczną różą podziękowali wychowawczyniom za ich dotychczasową codzienną pracę z najmłodszymi uczniami naszej szkoły. Następnie wszyscy pierwszoklasiści z rąk zaproszonych gości otrzymali Rogi Obfitości – słodkie upominki.

Po zakończeniu uroczystości wszyscy obecni spotkali się na poczęstunku, gdzie mogli porozmawiać i podzielić się swoimi wrażeniami.

Pasowanie pierwszoklasistów to jedna z najważniejszych uroczystości, które organizowane są w Szkole Podstawowej w Reczu. W tym roku członkami naszej szkolnej społeczności zostało 51 młodych, wspaniałych uczniów, dla których ten rok szkolny będzie z pewnością obfitował w nowe, bogate doświadczenia. Witamy Was w naszej szkole.

Warto nadmienić, że uroczystość została uhonorowana przez wielu gości. Świadkami tego ważnego dnia byli rodzice i dziadkowie naszych najmłodszych uczniów oraz: Burmistrz Recza p. Wiesław Łoński, Przewodniczący Rady Powiatu p. Eugeniusz Nykiel, dyrekcja szkoły p. Maciej Gryczewski i p. Barbara Tomicz, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Violetta Konstantynowicz, Przyjaciele szkoły p. Magdalena Nowak, p. Małgorzata Śmiechowska, pracownicy MGOKiS oraz reprezentujący Nadleśnictwo Choszczno p. Marcin Szczota, przedstawiciele policji – p. Grzegorz Zawarski – kierownik Posterunku Policji w Reczu oraz dzielnicowy p. Ireneusz Rychliński, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Uroczystość odbyła się dzięki wsparciu: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, Gminy Recz, Radzie Rodziców, p. Jolanty Kiłoczko, p. Katarzyny i Adamowi Gawlików, p. Magdaleny Nowak. Podziękowania dla Środowiskowego Domu Samopomocy za przygotowanie fotorelacji.

Zdjęcia i film z uroczystości można obejrzeć na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Reczu i na szkolnym facebooku, profilu facebookowym Środowiskowego Domu Samopomocy oraz na stronie internetowej Gminy Recz.

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły.

 

Informacja dla niepełnosprawnych
BIP Ostrzeżenia eBOI elektroniczny samorząd Mapa gminy

data Kalendarz imprez

  Maj 2019 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Galeria fotografii nasz kanał TV
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia