• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
dataDziś jest: Niedziela 21 października 2018,
imieniny: Urszuli i Hilarego

« strona główna

data Uroczyste obchody Święta Niepodległości

data 14-11-2017 • Aktualności

Tegoroczne uroczystości Święta Niepodległości rozpoczęły się 11 listopada o godzinie 15.00 w Kościele Parafialnym w Reczu.

Mszę Świętą w intencji Ojczyzny celebrował Proboszcz Parafii ks. Cezary Mroczek.

 

Następnie uczestnicy uroczystości przeszli na Rynek Miejski w Reczu, gdzie przed Pomnikiem Wdzięczności odbyła się główna część uroczystości – odegranie hymnu państwowego, przemówienie Burmistrza Recza Wiesława Łońskiego oraz złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem przez delegacje wieńcowe. W tegorocznych uroczystościach wzięli również udział major Radosław Lewandowski, zastępca dowódcy Dywizjonu Artylerii Samobieżnej 12 BZ w Choszcznie oraz delegacja wieńcowa 2.Batalionu Saperów w Stargardzie.
 

O godzinie 17.00 w hali widowiskowo-sportowej rozpoczęło się przedstawienie artystyczne w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Reczu. Ważnym elementem spektaklu była prezentacja animowanego filmu „Niezwyciężeni”, który pokazuje walkę Polaków o wolność od rozpoczęcia II wojny światowej aż do upadku komunizmu w Europie w 1989 roku. Film Instytutu Pamięci Narodowej, studia kreatywnego Fish Ladder / Platige Image i firmy Juice jest elementem międzynarodowej akcji edukacyjnej, której celem jest przedstawienie polskiej perspektywy historycznej okresu 1939–1989 i pokazuje kluczowe momenty 50-letniej walki Polaków o wolność. Wysłuchaliśmy wielu przejmujących wierszy i pieśni patriotycznych w wykonaniu zarówno uczniów jak i nauczycieli.

Burmistrz Recza Wiesław Łoński dziękując za profesjonalne przygotowanie uroczystości podkreślił, że zaangażowanie z jakim uczniowie przedstawili swoje role pokazuje, że patriotyzm i szacunek dla narodowej tradycji są ciągle żywe wśród naszych dzieci i młodzieży, co jest również w dużym stopniu zasługą wychowawców i nauczycieli.

 

Uroczystość zakończyła się wiązanką pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego „Reczanie”.

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania tegorocznych obchodów Święta Niepodległości.

red. I. Rogan

BIP Ostrzeżenia eBOI elektroniczny samorząd Mapa gminy

data Kalendarz imprez

  Październik 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Galeria fotografii nasz kanał TV
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia