• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
dataDziś jest: Sobota 28 maja 2022,
imieniny: Augustyna i Jaromira

« strona główna

data Dni Recza 2012

data 10-07-2012 • Aktualności

     W dniach 30.06. – 01.07.2012 odbyły się obchody „Dni Recza”. Jak co roku, uroczystość przyciągnęła uwagę nie tylko mieszkańców naszej gminy, ale również gmin ościennych. Organizatorzy zapewnili dobrą zabawę przez dwa dni. Nie zabrakło atrakcji zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych.

W sobotę czas umilał nam występ duetu Artur Barciś i Cezary Żak. Oprócz dowcipów i piosenek mogliśmy usłyszeć śmieszne limeryki ułożone specjalnie na okoliczność występu aktorów w Reczu. Członkinie zespołu „OLIBABKI”, jak co roku, nie zawiodły nas i na scenie dały z siebie wszystko.

     Kontynuację dobrego humoru zapewnił Kabaret PAKA, którego członkowie włączyli publiczność do uczestnictwa w przedstawianych skeczach. Piosenki zespołu MILANO porwały niemal wszystkich do tańca. Razem z wykonawcami przeboje „Bara Bara” i „Jasnowłosa” śpiewali zgromadzeni w parku miejskim goście. Niestety sobotnią zabawę o 2.00 w nocy przerwały ulewny deszcz i wyładowania atmosferyczne.

     „Obchodami Gminnego Dnia Strażaka” rozpoczęły się niedzielne uroczystości „Dni Recza”. Po przemarszu strażaków spod remizy do parku miejskiego nastąpiło wręczenie medali i odznaczeń zasłużonym druhom. Dla dzieci atrakcją w tym dniu był prowadzony przez Michała Juszczakiewicza II Gminny Festiwal Muzyki Dziecięcej „Od Amatora do Gwiazdora” oraz przedstawieniegrupy teatralnej „BAJKA” pn. „Pchła Szachrajka”.

Konkurs prowadzony przez Michała Juszczakiewicza zakończył się wyróżnieniem szóstki wspaniałych laureatów Małgorzaty Kubarskiej, Wiktorii Spieler, Darii Stachańskiej, Alicji Konstantynowicz, Jakuba Skorego i Piotra Błogowskiego, ponadto mieliśmy okazję wysłuchać Adrianę Piesyk, Zuzannę Jezierską, Oliwę Konstantynowicz, Karolinę Biskupską, Kamila Kuźmicz, Adriana Kociubę, Igora Szymanek.

Popołudniowe chwile rozbłysnęły tęczą barw i cekinów cygańskiego zespołu TERNO oraz czerwienią kreacji chóru RECZANIE.

     Niespodzianką dnia był występ Kuby Molęda, piosenkarza i kompozytora popowego, członka zespołu L. O. 27.

Niedzielny wieczór należał do fanów piłki nożnej, którzy mieli możliwość wspólnego oglądania na żywo na telebimie meczu finałowego Euro2012 Hiszpania : Włochy.

Wspaniałą atmosferę panującą w Reczu podkreślali wszyscy wykonawcy. Artyści docenili gorące przyjęcie przez publiczność, które umożliwiło nawiązanie szczególnej więzi podczas występów.

 

Sobota - kliknij by otworzyć galerię

 

 

 

Niedziela - kliknij by otworzyć galerię

 

 

   

Informacja dla niepełnosprawnych
BIP Ostrzeżenia eBOI elektroniczny samorząd Mapa gminy

data Kalendarz imprez

  Maj 2022 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Galeria fotografii nasz kanał TV Zamówienia, przetargi, zapytania ofertowe Narodowy Spis Powszechny Noc Poetów Ukraina
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia