• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
dataDziś jest: Piątek 27 maja 2022,
imieniny: Jana i Juliusza

« strona główna

data Święto Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubieniowie

data 04-06-2012 • Aktualności

        Warto było udać się 26 maja do Lubieniowa, by wziąć udział w szeregu imprez zorganizowanych w ramach obchodów Święta Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Przy pięknej pogodzie i w miłej atmosferze upłynęło sobotnie przedpołudnie wszystkim, którzy ten dzień postanowili spędzić z uczniami i ich rodzicami oraz pracownikami szkoły.

         Nie zawiedli włodarze gminy. W Lubieniowie gościli zarówno Burmistrz Recza P. Józef Romanowski, jak i Sekretarz P. Agnieszka Redlak.  Ponadto w charakterze gości pojawili się P. Ryszard Araszkiewski – starszy inspektor pracy ze Szczecina oraz proboszcz miejscowej parafii ksiądz Krzysztof Okrzyński.

         Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9.00 mszą w intencji patrona szkoły Jana Pawła II. Następnie wszyscy udali się do gmachu szkoły, gdzie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem „Zagrożenia na wsi widziane oczami dziecka” zorganizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy – Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie, Urząd Miasta i Gminy w Reczu  oraz Szkołę Podstawową w Lubieniowie. Komisja w składzie: Ryszard Araszkiewski, Agnieszka Redlak, Lucyna Pater i Agnieszka Staszak miała nie lada orzech do zgryzienia, by wybrać najciekawsze spośród niemal osiemdziesięciu przygotowanych przez uczniów prac. Ostatecznie wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali:

uczniowie klas I-II: Patryk Kłoda, Roksana Stekiel, Wiktoria Kozhempa, Sandra Stefańska;

uczniowie klas III-IV: Artur Radomski, Kacper Jezierski, Michał Brzustowski;

uczniowie klas V-VI: Dawid Więcek, Konrad Wiśniewski, Patryk Zieliński.

Nagrodę specjalną otrzymał Kacper Kowalus z klasy VI. 

          Dodatkowo wszyscy uczestnicy konkursu obdarowani zostali słodyczami oraz kamizelkami odblaskowymi, by mogli bezpiecznie czuć się na drodze. Szczególnie podczas wycieczek rowerowych, z których szkoła w Lubieniowie słynie w całej gminie, a nawet poza jej granicami.

         Miły i niezwykle smaczny przerywnik przed kolejną częścią uroczystości stanowił posiłek w postaci pieczonych kiełbasek i lodów. Była to niespodzianka przygotowana i ufundowana przez organizatorów we współpracy z Radą Rodziców.

         Po pikniku wszyscy wrócili do szkoły, gdzie przeprowadzona została mała olimpiada mająca na celu wyłonienie „MAMY NA MEDAL”. I to nie byle jaki, bo na medal złoty, srebrny i brązowy. W tym celu chętne panie podzielone zostały na cztery drużyny.  Przedstawicielki poszczególnych drużyn musiała zmierzyć się z rywalkami w szeregu zabawnych konkurencji przygotowanych przez nauczycielki uczące w szkole w Lubieniowie. Cóż za emocje towarzyszyły starciom przy wykonywaniu kolejnych zadań. Pojawiły się nawet pot, krew i łzy – oczywiście szczęścia.

       Po wyczerpujących zawodach i wręczeniu mamom przez ich własne dzieci wspaniałych medali nastąpił słodki poczęstunek, a następnie wszyscy rozjechali się do domów.

       Była to naprawdę wspaniała impreza. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej organizacji i liczymy, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze liczniejszym gronie.

>>> GALERIA <<< kliknij by otworzyć

 

ORGANIZATORZY

Informacja dla niepełnosprawnych
BIP Ostrzeżenia eBOI elektroniczny samorząd Mapa gminy

data Kalendarz imprez

  Maj 2022 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Galeria fotografii nasz kanał TV Zamówienia, przetargi, zapytania ofertowe Narodowy Spis Powszechny Noc Poetów Ukraina
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia