• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
dataDziś jest: Poniedziałek 01 czerwca 2020,
imieniny: Jakuba i Konrada

« strona główna

data KOMUNIKAT DYREKTORA PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO W RECZU

data 19-05-2020 • Aktualności

KOMUNIKAT DYREKTORA PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO W RECZU

Drodzy Rodzice,

Informuję, że od 25 maja 2020r. Przedszkole Miejskie w Reczu zostanie otwarte w trybie opiekuńczym. W związku z tym zbieramy informację kto z Państwa nie ma możliwości zapewnienia opieki dziecku w domu.

Przedszkole będzie funkcjonowało w szczególnym reżimie sanitarnym. W związku z wytycznymi GIS liczba miejsc dla dzieci będzie bardzo ograniczona, minimalna przestrzeń dla dzieci w sali nie może być mniejsza niż 4m2 na 1 dziecko i każdego opiekuna. Od metrażu sali odlicza się meble i sprzęty. Pierwszeństwo w przyjęciu będą miały dzieci obojga pracujących rodziców (czyli rodziców, którzy nie są obecnie na urlopach macierzyńskich, wychowawczych, pracują zdalnie w domu itd.), przynajmniej jeden z rodziców pracuje w zawodzie związanym z systemem ochrony zdrowia, służb mundurowych, handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. W związku z panującą pandemią i zachorowaniami, w szczególnym reżimie sanitarnym do przedszkola zostaną przyjęte dzieci tych rodziców, którzy nie mogą zapewnić im opieki w domu.

 

Osoby, które chcą przyprowadzić dziecko w dniach od 25.05 proszone są o wypełnienie dokumentów (w załączniku) podpisanie, zeskanowanie i wysłanie go na pocztę przedszkola przedszkole.recz@wp.pl lub przyniesienie bezpośrednio do przedszkola lub wrzucenie do skrzynki pocztowej umieszczonej na bramce przedszkola

do czwartku 21 maja do godziny 15:00.

Nie dotrzymanie tego warunku będzie skutkowało nieprzyjęciem dziecka do przedszkola. W Trosce o bezpieczeństwo bardzo proszę o rzetelne wypełnienie załączników. Dyrektor zastrzega sobie prawo do zmniejszenia liczby miejsc do zapewnienia opieki dla dzieci, w momencie, gdy liczba pracowników pedagogicznych zostanie pomniejszona, np. z powodu choroby, konieczności sprawowania opieki nad dzieckiem do 8 r.ż. O zaistniałym fakcie poinformuje rodziców dnia poprzedniego do godziny 15.00. W przypadku gdy podejmiecie Państwo decyzje o przysłaniu dziecka w kolejnych tygodniach należy poinformować dyrektora drogą mailową na adres przedszkole.recz@wp.pl do piątku poprzedzającego kolejny tydzień do godz. 12.00. Natomiast chcąc posłać dziecko w środku tygodnia (w kolejnych tygodniach) należy poinformować biuro przedszkola dzień wcześniej do godz. 12.00. Każdego rodzica posyłającego dziecko do przedszkola obowiązuje wypełnienie załączonych dokumentów.

Dziecko przed wejściem do przedszkola, w obecności rodzica, będzie miało mierzoną temperaturę, warunkiem przyjęcia dziecka jest zgoda na mierzenie temperatury. Nie przyjmujemy dziecka, które ma jakiekolwiek objawy chorobowe (np. kaszel, katar, stan podgorączkowy  > 37).  W przypadku pojawienia się powyższych objawów w przedszkolu dziecko jest natychmiast izolowane w wyznaczonym do tego pomieszczeniu, a rodzic ma obowiązek niezwłocznie odebrać dziecko z przedszkola.

Będziemy kontynuować zdalną naukę, propozycje zajęć będą przesyłane jak dotychczas. Zaznaczam, że z uwagi na sytuację zajęcia w grupach będą prowadzone w sposób odbiegający od normalnych zajęć sprzed pandemii.

Rodzice dzieci, które będą w tym czasie uczęszczały do przedszkola będą zobowiązani ponosić koszty takie jak do tej pory (1zł za każdą dodatkową godzinę, poza godzinami 7.30-12.30, plus opłata żywieniowa).

Na teren przedszkola wpuszczamy tylko dzieci. Należy zachować odstęp między sobą przed budynkiem przedszkola podczas oczekiwania na przyjęcie dziecka. Jest to konieczny środek ostrożności.

Przedszkole będzie dezynfekowane kilka razy dziennie. Nie ma możliwości leżakowania. Odpoczynek będzie odbywał się podczas słuchania bajek, słuchowisk itd. Wprowadzamy zakaz przynoszenia zabawek, kocyków, książek itp.

Rodzice są zobowiązani do zapoznania się i przestrzegania Procedur zapewnienia bezpieczeństwa, w okresie trwania pandemii COVID-19 , na terenie Przedszkola Miejskiego w Reczu (w załączniku)

Wprowadzone środki ostrożności są niezbędne i zgodne z obowiązującymi wytycznymi.

Ewa Pilżys-Dyrektor Przedszkola

 

Załączniki:

  1. Procedura bezpieczeństwa i zasady funkcjonowania Przedszkola Miejskiego w Reczu w czasie trwania stanu epidemii, dotycząca zapobiegania i przeciwdziałania COVID – 19
  2. Procedura postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID – 19 – osób przebywających na terenie Przedszkola Miejskiego w Reczu
  3. Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola od dnia 25.05.2020 r.
Informacja dla niepełnosprawnych
BIP Ostrzeżenia eBOI elektroniczny samorząd Mapa gminy

data Kalendarz imprez

  Czerwiec 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Galeria fotografii nasz kanał TV
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia