• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
dataDziś jest: Sobota 31 lipca 2021,
imieniny: Ignacego i Heleny

« strona główna

data Narodowe Święto Niepodległości

data 13-11-2019 • Aktualności

Jak co roku, w kolejną rocznicę odrodzenia państwa polskiego w Reczu odbyło się szereg uroczystości i imprez towarzyszących temu wydarzeniu.

Uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się w piątek 8 listopada 2019 r.  od złożenia wieńców pod Pomnikiem Wdzięczności.   

Wieńce składali – Burmistrz Recza Wiesław Łoński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Reczu Tadeusz Robaczek, w asyście radnych Rady Miejskiej w Reczu, kierowników jednostek i sołtysów.

O godz. 17.00 na hali widowiskowo-sportowej w Reczu mogliśmy obejrzeć przedstawienie artystyczne w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej  w Reczu i zespołu śpiewaczego „Reczanie”. Wszyscy  zebrani odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie pod kierunkiem Pana Andrzeja Horoszkiewicza oraz Pana Grzegorza Jurkiewicza zaprezentowali program artystyczny, który przypominał najważniejsze wydarzenia związane z odzyskiwaniem przez Polskę niepodległości. Mogliśmy obejrzeć również film zrealizowany przez Instytut Pamięci Narodowej pt. „Gra o Niepodległość”.

11 listopada 2019 o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Reczu odbyła się Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, celebrowaną przez Księdza Proboszcza Cezarego Mroczka, uhonorowana przez poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej w Reczu oraz Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu.

12 listopada 2019 r. Klub Senior + w Reczu zaprosił na wspólne śpiewanie w trakcie Wieczór Pieśni Patriotycznej. Było to już kolejne spotkanie z pieśnią patriotyczną zorganizowane przez seniorów, ale po raz pierwszy  odbyła się konkurs karaoke z pieśniami patriotycznymi.

Serdecznie wszystkim państwu dziękujemy, że wspólnie upamiętniliśmy ten szczególny dzień, Narodowe Święto Niepodległości, w tak wyjątkowy sposób. Takie właśnie chwile są odzwierciedleniem naszego patriotyzmu, który wciąż jest dla nas wartością nadrzędną i ukazuje naszą dumę z bycia Polakami.

red. I.R.

Informacja dla niepełnosprawnych
BIP Ostrzeżenia eBOI elektroniczny samorząd Mapa gminy

data Kalendarz imprez

  Lipiec 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Galeria fotografii nasz kanał TV Zamówienia, przetargi, zapytania ofertowe Narodowy Spis Powszechny
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia