• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
dataDziś jest: Środa 26 czerwca 2019,
imieniny: Jana i Pawła

« strona główna

data Nowy mikrobus do przewozu osób niepełnosprawnych w Gminie Recz

data 10-10-2018 • Aktualności

10 października 2018 roku przed budynkiem Domu Kultury w Reczu odbyło się uroczyste przekazanie nowego mikrobusu do przewozu osób niepełnosprawnych, z możliwością przewozu osób na wózkach inwalidzkich.

 

W przekazaniu uczestniczyli ze strony Realizatora programu pani Maria Jędrzejczyk Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Choszcznie i pani Eliza Rychlicka-Kolera przedstawiciel Oddziału Zachodniopomorskiego PFRON w Szczecinie, a ze strony beneficjenta pomocy Burmistrz Recza Wiesław Łoński, pani Jolanta Kiłoczko Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Reczu i pani Małgorzata Śmiechowska Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Reczu. Przed oficjalnym przekazaniem Proboszcz Parafii w Reczu ks. Cezary Mroczek dokonał poświęcenia samochodu.

Zakup samochodu możliwy był dzięki realizacji programu pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III”. Celem strategicznym programu jest wyrównywanie szans oraz zwiększenie dostępu osób niepełnosprawnych do rehabilitacji zawodowej i społecznej ze szczególnym uwzględnieniem osób zamieszkujących regiony słabiej rozwiniete gospodarczo i społecznie. Projekt mający na celu likwidację barier transportowych został dofinansowany w wysokości 80.000 zł ze środków PFRON.

Z nowego samochodu najbardziej ucieszyli się bezpośredni beneficjenci programu – uczestnicy ŚDS w Reczu oraz niepełnosprawni uczniowie i młodzież, którzy wraz z rodzicami licznie przybyli na uroczystość. Będą oni mogli w pełni korzystać z możliwości nowego środka transportu, szczególnie z udogodnień dotyczących przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Red. I.Rogan

Informacja dla niepełnosprawnych
BIP Ostrzeżenia eBOI elektroniczny samorząd Mapa gminy

data Kalendarz imprez

  Czerwiec 2019 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Galeria fotografii nasz kanał TV
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia